Pondělí 23. května 2022, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Jihočeský kraj

Na nahlášený kouř z garáže vyjela jednotka ze stanice Suché Vrbné a stanice České Budějovice. Jednalo se o řadovou garáž, ze které přes vrata vycházel kouř, hasiči přestřihli visací zámek a požár uhasili za použití práškového přenosného hasicího přístroje a vysokotlakého vodního proudu.

Hasiči vynesli obsah garáže, skládající se z odpadu, nábytku a oblečení ven a pomocí termokamery dohasili skrytá ohniska. Škoda nevznikla.

Na žádost ZZS vyjela profesionální jednotka z Kaplice ke snesení zraněné osoby po pádu z výšky asi sedmi metrů na půdě domu na kaplickém náměstí. Na místě již byla osoba v péči ZZS připravena v nosítkách.

Kvůli schodišti, které neumožňovalo bezpečně snést osobu vnitřkem domu, povolal velitel zásahu automobilový žebřík. Transport proběhl přes okno v půdní vestavbě a na speciálně uzpůsobené plošině byl pacient snesen k zemi a předán ZZS. FOTO na Facebooku HZS JčK.

K požáru chaty vyjeli profesionální hasiči z Dačic a dobrovolná jednotka z Kunžaku do Zvůle u Kunžaku. Na místě průzkumem zjistili, že jde o požár štítové stěny se zasažením oken a dveří. Hasiči požár rychle lokalizovali, rozebrali konstrukci chaty a pomocí termokamery dohledali skrytá ohniska.

Za dvě hodiny od nahlášení byl zásah ukončen a místo předáno majiteli. Škoda byla odhadnuta na 250 000 Kč, uchráněné hodnoty na 750 000 Kč. Příčina požáru je v šetření.